19 maart 2018

Leo van den Heuvel: ‘Kritische vragen stellen en gaan voor een hoog rendement’

‘Iets voor de NPB betekenen en het ABP kritisch volgen namens de leden’

Naam: Leo van den Heuvel
Leeftijd: 61 jaar, getrouwd, 5 dochters
Woonplaats: Oosterhout Roosendaal
Motto: ‘Winstgevendheid voorop’
Motivatie: ‘Iets voor de NPB betekenen en het ABP kritisch volgen namens de leden’

Social media: LinkedIn

‘Kritische vragen stellen en gaan voor een hoog rendement’

Leo van den Heuvel (61) is gewezen luchtmachtofficier en heeft in die hoedanigheid diverse functies vervuld. Voornamelijk op het gebied van personeel & organisatie en op het vlak van plannen. Ook is Leo defensie-attache in Canada geweest en heeft hij een aantal jaren bij de Koninklijke Marechaussee de Directie Personeel en Organisatie ondersteund. Leo volgde de KMA, hogere stafvorming en studeerde Bedrijfskunde en Bestuurskunde.

Waarom heb je je kandidaat gesteld?
‘Ik ben al lange tijd lid van de bond. In mijn vakgebied, Personeel & Organisatie, zat ik vaak aan de andere kant van de onderhandelingstafel, aan de kant van de werkgever. Ik heb mij daarom nooit voor organen als het VO beschikbaar gesteld. Toen deze oproep voor het VO langskwam, was dat voor mij hét moment om nu eens wél mijn kennis, kunde en ervaring in te zetten voor de bond. Bovendien ben ik altijd al geïnteresseerd geweest in pensioenen en zet ik mij graag in voor het ABP en het streven om hoogste rendement te behalen. Zeker nu de indexering al jaren ter discussie staat, lijkt het mij nu een mooi moment om in het VO te stappen. Daarnaast wil ik mij graag inzetten voor de bond en dat denk ik met mijn achtergrond en interesse in financiën en economie goed te kunnen.’

Wat drijft jou?
‘Het invloed kunnen hebben op beslissingen en daarmee een bijdrage leveren aan een goed functionerend ABP’.

Wat betekent je werk als lid VO voor jou?
‘Ik haal daar genoegdoening uit. Ik wil dat graag voor de leden doen en kijk graag namens de bond mee naar hoe het ABP invulling geeft aan het beheer van de pensioenen. Ik wil kritische vragen stellen en deel uitmaken van de vertegenwoordiging van onze leden bij het ABP.’

Denk je dat je invloed hebt binnen het VO?
‘Jazeker wel, anders zou ik het niet doen. Ik heb recent nog cursussen op dit gebied gevolgd en denk met mijn kennis en ervaring zeker invloed te hebben. Macht hebben we niet zoveel als verantwoordingsorgaan, maar invloed zeker wel.’

Wat denk je te kunnen bereiken?
‘Vooral het rendement dat pensioenfondsen kunnen hebben, is iets dat mij bijzonder interesseert. Daar wil ik mij graag op richten. Het pensioenfonds heeft ruim 388 miljard euro in kas en ik wil dat dat goed geïnvesteerd wordt. Daar zal ik op toezien. Het afgelopen jaar had het pensioenfonds een goed rendement, 9%, en ik vind het belangrijk dat het financiële rendement van het ABP zo blijft. Daarbij heeft vooral de commissie financiën mijn bijzondere interesse. Maar ook het algemeen beleid is belangrijk, dat spreekt mij ook aan. Ik wil dat het ABP het geld van onze leden goed beheert en daar op een goede manier zoveel mogelijk rendement uithaalt.’

Meer over:
ABP-VO